Strzyżenie

Strzyżenie to jeden z podstawowych zabiegów we fryzjerstwie, zarówno damskim jak i męskim. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego jak podcięcie końcówek czy wykonanie grzywki, a fryzjerstwo męskie tym bardziej jawi się jako niewymagające skomplikowanych umiejętności. Nie ma nic bardziej mylnego niż takie podejście – wie o tym każdy profesjonalny stylista fryzur. Strzyżenie ma wpływ na wygląd całej fryzury. Od tego w jaki sposób włosy są przycięte, zależy czy będą się dobrze układać. Dobrze wykonane cięcie nie powoduje konieczności długiego  modelowania fryzury. Profesjonalnie i dobrze wykonane strzyżenie powoduje, że fryzury właściwie nie trzeba układać.

Przy takim cięciu wystarczy umycie i wysuszenie włosów, a fryzura powstanie sama, tak jakby mimowolnie. Ponadto rodzaj cięcia powinien być dobrany do kształtu konkretnej twarzy i rodzaju włosów. Nie każdy będzie dobrze wyglądał w dowolnej fryzurze. Dlatego podczas doboru fryzury niezwykle ważna jest konsultacja z profesjonalnym stylistą. Tylko taka osoba wie, jakie cięcie pasuje do danej osoby. Innego traktowania wymagają także włosy długie, a innego krótkie.

Niekoniecznie też te pierwsze są bardziej wymagające. Zarówno w przypadku  fryzur długich, jak i krótkich najważniejsze jest odpowiednie cięcie, za pomocą którego można odpowiednio wymodelować twarz. Ma to duże znaczenie na wygląd i tym samym samopoczucie każdej kobiety i każdego mężczyzny. W przypadku przeprowadzania metamorfozy nie jest sztuką zaproponowanie osobie noszącej do tej pory długie włosy – krótką fryzurę. Dobry stylista jest w stanie z tej samej długości włosów wyczarować zupełnie inną fryzurę. Wyżej opisane zasady dotyczą zarówno mężczyzn jak i kobiet, fryzura ma bowiem wpływ na wygląd każdego z nas.